Darıca Belediyesi, 2023’te ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı.

Sosyal belediyecilik uygulamalarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmayan Darıca Belediyesi, 2023 yılında; ayni, nakdi, eğitim ve sağlık yardımları gibi 30 farklı kalemde yaklaşık 10 bin haneye toplamda 21 Milyon TL yardımda bulundu.

Her zaman vatandaşların yanında olan ve sosyal belediyecilik uygulamalarıyla örnek projeler geliştiren Darıca Belediyesi, 2023 yılında da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı.

21 MİLYON TL YARDIM

Vatandaşların zor günlerinde en büyük destekçisi olan Darıca Belediyesi, 2023 yılında; ayni, nakdi, eğitim ve sağlık yardımları gibi 30 farklı kalemde yaklaşık 10 bin haneye toplamda 21 Milyon TL yardımda bulundu. Ayrıca hoş geldin bebek projesi kapsamında yeni doğan bebek ziyaretlerini sürdüren Darıca Belediyesi, bin 933 bebek ziyareti yaparak ailelerin mutluluğuna ortak oldu. Yakınlarını kaybeden ailelere taziye ziyaretlerinde de bulunan Darıca Belediyesi, taziye ziyaretlerinde de bulunarak cenaze sahiplerinin acılarını paylaştı. Herkese eşit hizmet anlayışıyla hareket eden Darıca Belediyesi, engelli vatandaşların 1 Milyon 250 bin TL’ye yakın akülü araba bakım ve onarımlarını ücretsiz olarak gerçekleştirdi. Darıca Belediyesi, aynı zamanda 2023 yılında 850 çocuğu da sünnet ettirerek geleneklerimizi yaşattı ve ailelerin mutluluğunu paylaştı. İhtiyaç sahibi ailelerin her anında yanında olan Darıca Belediyesi, ramazan ayında gıda kolisi yardımlarının yanı sıra kış aylarında da kömür yardımı gibi desteklerde bulundu.

ÜNİVERSİTE SINAV ÜCRETLERİNİ BELEDİYE ÜSTLENDİ

Aynı zamanda ‘Öğrenci dostu belediye’ uygulamalarıyla gençlerin de her zaman yanında olan Darıca Belediyesi 2023 yılında üniversite sınavına giren Darıcalı gençlerin sınav başvuru ücretini de ödedi. Başvuruda bulunan bin 323 öğrencinin sınav ücreti belediye tarafından ödendi. Sosyal Belediyecilik anlayışından hiçbir zaman taviz vermeyeceklerini ve her zaman vatandaşların yanında olacaklarını söyleyen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da yaptığı açıklamada “Göreve geldiğimiz günden itibaren sosyal yardım konusunda vatandaşlarımıza daha fazla destekte bulunmayı öncelik edindik. Kaynaklarımızı daha verimli kullanmak için tasarruf tedbirlerini ön planda tuttuk ama ihtiyaç sahiplerimiz söz konusu olunca tasarrufu ikinci plana aldık. Sosyal belediyecilik anlayışıyla bundan sonra da ihtiyaç sahiplerinin en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Öncesi Boks heyecanı Darıca’da yaşanacak.

 

 

Darıca Belediyesi

Bağlarbaşı Mahallesi, İstasyon Caddesi, No:176 Darıca/Kocaeli

Pazartesi – Cuma: 

08:30  – 17:30

Darıca Belediyesi Sosyal Medya Ekibi © 2023. Tüm hakları saklıdır.