Çocuklar, Darıca Belediyesi ile yüzme öğreniyor.

Spor şehri Darıca anlayışıyla 7’den 70’e herkesin sporla tanışması için projeler geliştiren Darıca Belediyesi, yaz aylarında ‘yüzme kalmayan kalmasın’ projesi kapsamında çocuklara yüzme öğretiyor. Kadınlar ve erkekler havuzu olmak üzere iki havuzda bir ayda yaklaşık 3 bin 500 çocuk yüzme sporuyla tanıştı.

Darıca Belediyesi, herkesin en az bir spor branşıyla ilgilenmesi amacıyla 7’den 70’e toplumun her kesimine yönelik projeler geliştiriyor. Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü’nü daha da geliştirerek 13 farklı branşta yaklaşık 4 bin lisanslı sporcuyla adeta bir sporcu fabrikası gibi çalışan Darıca Belediyesi,  okulların kapanması ve yaz tatilinin gelmesiyle birlikte “yüzme bilmeyen kalmasın” projesini başlattı.

ÇOCUKLARA YÜZMEYİ SEVDİRİYOR

Kadınlar ve erkekler havuzu olmak üzere iki havuzda çocuklara yönelik başlatılan kurslar ile bir ayda yaklaşık 3 bin 500 genç yüzme sporu ile tanıştı. Uzman eğitmenler eşliğinde yüzme öğrenen gençler hem yaz tatilini eğlenerek geçiriyor hem de yüzme öğreniyor. Çocuklara yüzmeyi sevdirmek için başlatılan projeye ilgi oldukça yoğun olurken yaz boyunca kursların devam edeceği belirtildi.

DARICA’NIN ÇOCUKLARI GELECEĞE GÜVENLE HAZIRLANIYOR

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da herkesi spor yapmaya devam ederek “Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübümüzün bünyesinde herkese hitap edecek branşlarda eğitimler veriyoruz. Spor salonlarımızda ve havuzlarımızda spor yapmak isteyen herkesi bekliyoruz. Yüzme bilmeyen kalmasın projemizle çocuklarımıza hem yüzme sporunu öğretiyoruz hem de onlara bu sporu sevdiriyoruz. Darıca’nın sporcu çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak istiyoruz” dedi.

Öncesi Darıcalı Kadınların El Emeği Gelire Dönüşüyor

Başkan ile iletişim kurmak için ;

Bağlarbaşı Mahallesi, İstasyon Caddesi, No:176 Darıca/Kocaeli

Pazartesi – Cuma: 08:30 – 17:00

Yeni haberlerden ve etkinliklerden haberdar olmak için;

E-Postanızı aşağıdaki kutucuğa girerek kayıt olabilirsiniz.

Darıca Belediyesi © 2023. Tüm hakları saklıdır.