Bıyık’tan Kadın ve Aile Müdürlüğü müjdesi

Darıca Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, AK Parti Darıca İlçe Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlenen Birlik ve Beraberlik Yürüyüşüne katıldı. Binlerce kadınla birlikte yürüyen Başkan Muzaffer Bıyık, bir de müjde vererek “Kadın ve Aile Müdürlüğünü kuracağız” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Darıca’da Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Binlerce kadının katıldığı yürüyüşte Darıca Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık da kadınlarla yürüyerek ‘yanınızdayız’ mesajı verdi. AK Parti Darıca İlçe Kadın Kolları tarafından organize edilen yürüyüşe AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve eşi Havva Bıyık, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Köksal Şakar, AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, AK Parti Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Gülenç ve AK Parti Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Arslan ile birlikte binlerce kadın katıldı.

KAPALI PAZAR MİTİNG ALANINA DÖNDÜ

AK Parti Darıca İlçe Teşkilatı önünde toplanan kadınlar Darıca Kapalı Pazar alanına kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da eşi Havva Bıyık ile birlikte yürüyüşe destek vererek ‘yanınızdayız’ mesajı verdi. Kapalı Pazar alanı tıklım tıklım dolarken adeta miting alanına döndü. Binlerce kadının katıldığı yürüyüşten sonra selamlama konuşması yapan AK Parti Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Gülenç, katılan herkese teşekkür ederek 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’ye ve Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık’a en büyük desteğin kadınlardan geleceğini söyledi. AK Parti Darıca İlçe Başkanı Köksal Şakar da Darıcalı kadınların tarih yazdığını belirterek 31 Mart seçimlerinde sandıkları patlatmak için kadınlardan söz aldı.

DARICA TAMAM İNŞALLAH

Daha sonra selamlama konuşması yapan AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Darıca’daki bu tablonun 31 Mart’ın müjdecisi olduğunu ifade ederek “Maşallah Darıca. Kadınlar bugün burada 31 Martı müjdeliyor. 31 Mart’ta Darıca tamam inşallah. AK Parti her zaman bir kadın hareketi olmuştur. Bugün bunu bir kez daha gördük. Hep beraber 31 Mart’ta sandıkları patlatacağız inşallah” diye konuştu. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir de kısa bir selamlama konuşması yaparak binlerce Darıcalı kadının birlik beraberlik yürüyüşünde bir araya gelmesinin 31 Mart seçimlerinde sandıklara da yansıyacağını ve Darıca’da seçimlerin rahat kazanılacağını söyledi.

BIYIK, KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Daha sonra Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, eşi Havva Bıyık’la birlikte sahneye çıkarak yürüyüşe katılan binlerce kadına teşekkür etti. Darıcalı kadınlar başta olmak üzere tüm fedakar ve cefakar kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik eden Başkan Muzaffer Bıyık, kadına şiddetin son bulmasını ve kadınların hak ettiği değeri görmesini diledi. Alandaki kadınlara karanfil atan Başkan Muzaffer Bıyık, başarıda en büyük payın kadınlara ait olduğunu söyledi.

TÜRKİYE YÜZYILI KADINLARLA GELECEK

Bugüne kadar hizmetlerin merkezinde hep kadınların olduğunu belirten Başkan Muzaffer Bıyık, “Türkiye Yüzyılı kadınların omzunda yükselecek ve yeni yüzyıl kadınlarla gelecek. Bizim bütün projelerimizin ve hizmetlerimizin merkezinde hep kadınlar oldu ve bundan sonra da öyle olmaya devam edecek. Bizler kadınlara sözde değil özde değer veriyoruz ve bunu da hizmetlerimizde gösteriyoruz. Kadınlara yönelik yaptığımız projelerle onlara her zaman destek olduk” diye konuştu.

KADIN VE AİLE MÜDÜRLÜĞÜ MÜJDESİ

Konuşmasında kadınlara bir de müjde veren Başkan Muzaffer Bıyık, “Bugüne kadar ne söz verdiysek yaptık. Üreten kadınlar için el emeği mağazası açacağız dedik ve açtık. Şimdi o mağazamızda kadınlar ürettikleri el emekleri göz nuru eserlerini satarak aile ekonomilerine katkıda bulunabiliyorlar. Buradan bir müjde daha veriyorum. Kadın ve Aile Müdürlüğünü kuracağız. Müdürüyle çalışanıyla projeleriyle kadını merkeze alan bir müdürlük olacak. Yeni dönemde ilk icraatımız bu olacak. Yine projelerimizin merkezinde kadınlar olmaya devam edecek” dedi.

Öncesi ‘Başkan Taksi’ ile vatandaşın nabzını tuttu

 

 

Darıca Belediyesi

Bağlarbaşı Mahallesi, İstasyon Caddesi, No:176 Darıca/Kocaeli

Pazartesi – Cuma: 

08:30  – 17:30

Darıca Belediyesi Sosyal Medya Ekibi © 2023. Tüm hakları saklıdır.