ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
PROJELER
Taslak Projeler
Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
PROJELER
Mahalle Konakları
Toplumun temel taşı olan aileyi mahalle konaklarına entegre ediyor, annelerimizi ve çocuklarımızı daha güvenilir ve huzurlu ortamda eğitmeyi hedefliyoruz. Annelerimizle birlikte bilinçleniyor, çocuklarımızla birlikte geleceğe hazırlanıyoruz. Mutlu Yuva, Mutlu Çocuk ve Mutlu Darıca.

ÇOCUK KREŞİ

Milli Eğitim Bakanlığının müfredatı doğrultusunda; merak eden, sorgulayan ve araştıran, düşüncelerini korkmadan ifade eden, problem çözme becerisi gelişmiş nitelikli bireyler yetiştirme kararlılığı ile kreşlerimizi hayata geçireceğiz. Hiçbir kâr amacı gütmeden memleket işinin gönül işi olduğunun bilinciyle hizmet vereceğiz.

DİPLOMALI ANNE KURSLARI

Sağlık Bakanlığımız ile koordineli olarak anne adaylarının doğumla ilgili bilgilendirilmesi, bilinçli doğum yapabilmesi ve annelik rollerini benimseyebilmesi için “Gebe Bilgilendirme Sınıfları” açacağız. Düzenli eğitim takvimi ile sağlık personelince gebelere bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti, doğum süreci ve ağrı ile baş etme konularında eğitimler verilerek annelerin bilgilendirilmesi sağlanacak. Bilgilendirmelerde bakanlığımızın hazırladığı gebe bilgilendirme sınıfı eğitim kitabından yararlanılacak. Takvimin sonunda annelere diplomaları takdim edilecek. 

MUTLU YUVA EĞİTİM VE GELİŞİM KURSLARI

Mutlu çocuklar mutlu ailelerde olur anlayışı ile ebeveynlerimize çocuklarlarla nasıl iletişim kurulması gerektiğini anlatan eğitim seminerlerimiz olacak.

EL EMEĞİM GÜN IŞIĞINA ÇIKIYOR

Kadınlarımız yaptıkları el işlerini mahalle konaklarında sergileyerek ev ekonomisine katkıda bulunacak.

ÇOCUK VE GENÇLİK MECLİSLERİ

Gençlerin yönetime aktif katılımı sağlanarak sanatsal etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmelerine destek verilecek.