Hizmet Yatırımları

Darıca’da yaşamı kolaylaştıran, gündelik hayatın ritmine heyecan katan pek çok iş yaptık.

Bunlardan bir kaçı ise; Yeni Belediye ve Kamu Binaları, Tarihi Binaların Restorasyonu, Balıkçı Barınağı ve Mini Marina, Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Bina, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Kentsel Dönüşüm Projesi, Atık Getirme Merkezi, Tuzla – Bayramoğlu Bağlantı Yolu, Çok Amaçlı Kapalı PAzar Yerleri, Nenehatun Kent Park Projesi, Trafik Eğitim Parkı, Darıca – Gebze Metro Hattı Projesi, 19 Bin Metreküp Su Deposu Projesi, Çöp Konteynerlarını Yer Altına Alma Projesi, Darıca Hizmet Kompleksi, Halk Sağlığı ve Kültür Merkezi, Asfalt Yama Ekipleri, Çınaraltı Meydanı Yenileme Çalışması, Bayramoğlu Sağlık Kompleksi gibi projeleri tamamlayarak çok sayıda Hizmet Yatırımlarını Darıca’nın hizmetine sunduk.

 

Darıca - Gebze metro Projesi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapımına devam ettiğimiz Darıca Sahil - Gebze OSB metro projesi 2024 yılının sonunda tamamiyle hizmete girmiş olacak.
Yeni Belediye ve Kamu Binaları
İlçemizin artan nüfusu ve kamu binalarının yetersiz olması sebebiyle yapımına başladığımız Darıca Hükümet Konağı ve Belediye Binası projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje 2024 yılında tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.
Tarihi Binaların Restorasyonu
İlçemizde bulunan Tarihi Binaların restorasyon çalışmalarını gerçekleştirerek aslına uygun ve modern şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. İlk olarak Tarihi İskoliye Mektebini restore ederek İskoliye Sanat Akademisi olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.
Balıkçı Barınağı ve Mini Marina
Bayramoğlu’nda yapılması planlanan Marina Projesi’ni mevcutta bulunan Balıkçı Barınağı’nda hayata geçiriyoruz. İmal edilen istinat duvarı ve yüzer iskeleler ile Marina tamamlanacak.
Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
Mevcutta bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yetersiz durumda bulunduğundan yapmış olduğumuz girişimler sonucunda Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemize yakışacak modern bir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin çalışmalarına başladık. İhalesi yapılan ve yakın zamanda yapım çalışmalarına başlayacak olan hastanemiz Darıca’mıza hayırlı olsun.
Kentsel Dönüşüm ve Otopark Planlaması
Kentsel Dönüşümde dev bir hamle yaparak, 329 dairelik 256 Evler Kentsel Dönüşüm Projemizi tamamlayıp hak sahiplerine tapularını teslim ettik.
Atık Getirme Merkezi
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde gerçekleştirilen sıfır atık projesi kapsamında hızlı adımlar attık.
Tuzla-Bayramoğlu Bağlantı Yolu
İlçemizdeki trafik sorununu ortadan kaldırmak adına Darıca’mızda yeni yollar açarak çözüm üretmeye Tuzla-Bayramoğlu Bağlantı Yolu ile devam ediyoruz.
Kapalı Pazar Yerleri
Cami Mahallemizde bulunan Kapalı Pazar Alanı’nı tamamlayarak içerisinde barındırdığı aile sağlığı merkezi ve Kişisel Gelişim ve Çocuk Eğitim Merkeziyle vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.
Nenehatun Kent Park Projesi
Mevcutta bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü alanını NEnehatun Mahallemize yakışan modern bir kent parkına çeviriyoruz.
Trafik Eğitim Parkı
Modern Trafik Eğitim Parkımızda, geleceğimizin yetişkini öğrencilere yönelik eğitimlerimize devam ediyoruz.
19 Bin Metreküplük Su Deposu
Darıca Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU olarak nüfusu sürekli artan ilçemizin düzenli içme suyu ihtiyacını depolamak için 19 bin m3 kapasiteli içme suyu deposu inşa edildi.
Çöp Konteynerlarını Yer Altına Alma Çalışması
Prestij ve Modern Cadde uygulamaları kapsamında çöp konteynırlarını yer altına aldık.
Darıca Hizmet Kompleksi
Kazım Karabekir Mahallemizde yapımını tamamladığımız ve hali hazırda; Aşevi, Kütüphane ve Afet Koordinasyon Merkezi olarak faaliyet gösteren Hizmet Kompleksi'ni tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.
Halk Sağlığı ve Kültür Merkezleri
İlçemiz genelinde ihtiyaç haline gelen Halk Sağlığı Merkezlerinin üst katlarını da değerlendirerek Halk Sağlığı ve Kültür Merkezi halinde hizmet verecek kompleksler inşa ediyoruz.
Çınaraltı Meydan Yenileme Çalışması
İlçemizin simgesi olan Tarihi Çınaraltı Meydanı’nda yenileme çalışması yaparak çevre düzenlemesi, ışıklandırması ve mimari yapısıyla ilçemize yakışan modern bir meydan inşa ettik.
Bayramoğlu Sağlık Kompleksi
Bayramoğlu’nda yapımına başlanan Darıca Birinci Basamak Sağlık Kompleksi ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi toplamda 7 Bin m2 inşaat alanından oluşacak ve 3 katlı inşa edilecek.
Previous slide
Next slide

 

 

Darıca Belediyesi

Bağlarbaşı Mahallesi, İstasyon Caddesi, No:176 Darıca/Kocaeli

Pazartesi – Cuma: 

08:30  – 17:30

Darıca Belediyesi Sosyal Medya Ekibi © 2023. Tüm hakları saklıdır.