ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
BAŞKAN BIYIK: "KADINLAR EV EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNACAK"
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Nenehatun Mahallesi Bilgievi’nde Giyim ve Mefruşat kurslarında eğitim gören kadın kursiyerleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Bıyık, kadınların ürettikleri eserleri satarak ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlayacak bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Nenehatun Mahallesi Bilgievi’nde Giyim ve Mefruşat kurslarında eğitim gören kadın kursiyerleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Eşi Havva Bıyık ile birlikte kadın kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Muzaffer Bıyık, kadınların ürettiği el emeği göz nuru eserleri inceledi. Kursiyerlerin taleplerini de dinleyen Başkan Muzaffer Bıyık, kadınları önemsediklerini kaydetti ve kadınlar için projeler geliştirdiklerini söyledi.

EL EMEKLERİ GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, kadınlara bir de müjde vererek ev ekonomilerine katkıda bulunabilecekleri bir model üzerinde çalıştıklarını söyledi. Darıcalı ev hanımlarının el emeklerinin gün yüzüne çıkacağını ifade eden Başkan Muzaffer Bıyık, “Sizler bu tür işlerle uğraşıp mutlu olurken bizler de seviniyoruz. Bizim hedefimiz de sizlerin ürettiğiniz el emeği göz nuru ürünlerinizi satabileceğiniz ortamları size sunacağız. Bu konu üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Kadınlarımızın ürünlerini satabileceği bir çarşı açmayı planlıyoruz. Kadınları önemsiyoruz, siz yeter ki mutlu olun” diye konuştu. Kursiyerler de kendilerini yalnız bırakmayan Başkan Muzaffer Bıyık’a destekleri için teşekkür ettiler.Tarih: 03.03.2020