ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
BAŞKAN BIYIK: "İNSAN MERKEZLİ PROJELER ÜRETİYORUZ"
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Sırasöğütler Mahallesi Bilgi Evi’nde ailelerle bir araya geldi. İnsan merkezli belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını kaydeden Başkan Bıyık, “Kadınların evde oturmak yerine kendilerini geliştirmelerini istiyoruz” dedi.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Sırasöğütler Mahallesi Bilgi Evi’nde kadınlarla toplantıda bir araya geldi. Başkan Muzaffer Bıyık’a eşi Havva Bıyık ve AK Parti Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Kodek de eşlik etti.

SIRASÖĞÜTLER’İ KALKINDIRACAĞIZ

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Muzaffer Bıyık, kadınlara yönelik projeleri önemsediklerini ifade ederek “Darıca Belediyesi olarak sizlerin her zaman yanınızdayız. Sırasöğütler için birçok güzel projemiz var. Sırasöğütler mahallesini kalkındırmak için çalışıyoruz. Sırasöğütler bize her zaman sahip çıkan bir mahalle. Biz de Sırasöğütler’e gereken her türlü yatırımı yapacağız. Eğitimden sağlığa, altyapıdan üstyapıya her alanda projeyi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

HERKES SPORLA TANIŞSIN

Sırasöğütlerde yapımı devam eden Kapalı Spor Salonu inşaatının bittiğini ifade eden Başkan Muzaffer Bıyık, kadınların sporla buluşması için çalışma yaptıklarını söyledi ve şöyle konuştu: “Sırasöğütler Kapalı Spor Salonumuzun inşaatı bitti. Son düzenlemeler yapılıyor. Kadınların daha fazla spor yapabilmesi için her türlü imkanı seferber edeceğiz. Sadece burası değil her mahalleden spor yapmak isteyen herkese kapımız açık” dedi.

KADINLAR KENDİLERİNİ GELİŞTİRECEK

Darıca’da kadınların kendilerini geliştirebilmeleri için kurslar düzenlediklerini de belirten Başkan Muzaffer Bıyık, “Hedefimiz mutlu bir şehir inşa etmek. Mutluluğun da evde ailede başladığı anlayışıyla hareket ediyoruz. Kadın mutlu olursa aile de mutlu olur. Bu nedenle kadınların kendilerini daha fazla geliştirmelerini ailelerine katkı sunmalarını amaçlıyoruz. İnsan merkezli bir belediyecilik anlayışıyla kadınlara yönelik projelere ağırlık veriyoruz. Bilgievlerimizi kadınlara açtık. Çocuğunu bilgievine getiren kadınların el beceri kurslarında kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunuyoruz. El emekleri göz nurları olan eserlerini satıp para kazanarak aile bütçelerine katkı sunmalarına olanak sağlayacak bir yapıyı da kuracağız” diye konuştu.Tarih: 18.02.2020
BAŞKAN BIYIK:
BAŞKAN BIYIK:
BAŞKAN BIYIK:
BAŞKAN BIYIK: