ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
ŞAMDAN'DAN TOKYO'YA BİR ADIM DAHA!
Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü’nün Milli Karatecisi Eray Şamdan, yılın son Premier Lig müsabakası olan İspanya’dan bronz madalya ile döndü. Şamdan, 2019 yılında gerçekleşen 11 Premier Lig ve Series A müsabakasında 9 kez derece elde ederek, kategorisinin en istikrarlı sporcusu oldu. 

2020 Tokyo Olimpiyatları çerçevesinde gerçekleşen Kota müsabakalarını sürdüren Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü’nün Milli Yıldızı Eray Şamdan, hafta sonu A Milli Takımımız ile birlikte İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşen Premier Lig müsabakalarında tatamiye çıktı. 2019 yılının son müsabakasında Şamdan,  ilk turda Cezayirli Sami Taş’ı 4-0, ikinci maçında Belçikalı Michael Dasoul’u 5-0 mağlup ederek Çeyrek finale yükseldi. Bu turda İtalyan Samuele Marchese’yi de 3-0’la mağlup eden Şamdan, Yarı Finalde güçlü rakibi Darkhan Assadilov’a 2-0 mağlup olarak Altın madalya şansını yitirdi ve Üçüncülük maçı yapmaya hak kazandı. 

İSTİKRAR ABİDESİ OLDU

Bronz madalya mücadelesinde Venezuellalı rakibi Jovanni Martinez’i 8-0 farklı mağlup ederek rahat bir galibiyet kazanan Şamdan, hem Bronz madalyanın sahibi oldu hem de Olimpiyat yolunda İtalyan rakibi Angelo Crescenzo’nun elenmesiyle önemli bir avantaj elde etti. Bu yıl gerçekleşen WKF Premier Lig ve Series A müsabakalarında kürsüyü neredeyse boş bırakmayan ve 2018 yılında ki başarılı performansını sürdüren Milli Sporcumuz, 2019 yılında gerçekleşen 11 Premier Lig ve Series A müsabakalarında 2 Altın, 3 Gümüş ve 4 Bronz madalya elde etti. Şamdan bu grafiğiyle, hem kategorisinin hem de Milli Takımımızın en istikrarlı sporcusu oldu. Milli Sporcumuzun Antrenörü Adnan Şamdan yaptığı değerlendirmede Kota müsabakalarının 2020 yılında yapılacak 6 müsabaka ile sona ereceğini ifade ederek, “Belediye Başkanımız Muzaffer Bıyık ve Kulüp Başkanımız Hüsamettin Ergül’ün destekleriyle Tokyo Olimpiyatlarında yerimizi alacağız.” dedi. 

BAŞKAN BIYIK TEBRİK ETTİ

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da milli sporcuyu tebrik ederek “Darıca Belediyesi olarak spora ve sporcuya desteğimiz artarak devam edecek. Eğitim spor kulübümüzün başarısı bizleri mutlu ediyor. Milli sporcumuz Eray Şamdan’ın ay yıldızlı formayla olimpiyatlara gideceğine inanıyor ve ona güveniyoruz. Kendisini ve kulüp başkanımızla hocalarımızı tebrik ediyorum. Bu yolun sonu inşallah 2020 olimpiyatları olacak. Biz de her türlü desteği vereceğiz” diye konuştu.Tarih: 04.12.2019
ŞAMDAN'DAN TOKYO'YA BİR ADIM DAHA!
ŞAMDAN'DAN TOKYO'YA BİR ADIM DAHA!