ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
DARICA'LI GENÇLERİN YKS ÜCRETLERİ DARICA BELEDİYESİ'NDEN
‘Öğrenci dostu belediye’ uygulamalarıyla gençlerin her zaman yanında olan Darıca Belediyesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite sınavına girecek olan Darıcalı gençlerin sınav başvuru ücretini ödeyecek. Evraklarını teslim etmek için Adnan Menderes Kültür Merkezi’ne başvuran gençler, eğitim desteği uygulamasına yoğun ilgi gösteriyor.

Darıca Belediyesi, geçtiğimiz yıl başlattığı uygulamada olduğu gibi bu yıl da ilçede yaşayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek olan 12. Sınıf öğrencilerinin YKS ücretini ödeyecek. YKS ücreti desteğinden Darıca’da eğitim gören lise son sınıf öğrencileri faydalanabilecek. Sınav için başvuru yapan ve ücretini ödeyen öğrenciler de gerekli belgeleri Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde bulunan Kültür Müdürlüğü’ne ulaştırarak yatırdıkları ücreti alabilecek. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin 4447441 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri ifade edildi. Öte yandan eğitim desteğinden faydalanmak isteyen gençlerin projeye yoğun ilgi gösteriyor.

ÖĞRENCİLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Gençlerin eğitim hayatında yanlarında olmayı sürdüreceklerini ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, "Darıca Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi önemsiyoruz. Yarınlarımızı bırakacağımız gençlerimize ne yapsak azdır. İlçemizde yaşayan 12. Sınıf öğrencilerinin geleceğe atacakları önemli bir adım olan YKS başvuru ücretleri bu yıl da belediyemiz tarafından karşılanacak. Biz üzerimize düşen görevi yapıyoruz, öğrencilerimizin de girecek oldukları YKS’de başarılı olmak için gerekeni yapacaklarına olan inancım tam. Öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Rabbim zihin açıklığı versin" dedi.Tarih: 28.03.2023
DARICA'LI GENÇLERİN YKS ÜCRETLERİ DARICA BELEDİYESİ'NDEN
DARICA'LI GENÇLERİN YKS ÜCRETLERİ DARICA BELEDİYESİ'NDEN
DARICA'LI GENÇLERİN YKS ÜCRETLERİ DARICA BELEDİYESİ'NDEN