ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
DARICA'DA ÇÖP KONTEYNERLARI DÜZENLİ OLARAK YIKANIYOR
Daha temiz bir çevre anlayışıyla hareket eden ve halk sağlığını ön planda tutan Darıca Belediyesi hem vatandaşların sağlığını korumak hem de görüntü kirliliğinin ve kötü koku oluşumlarının önüne geçmek için çöp konteynerlerini düzenli olarak basınçlı su, köpük ve dezenfektanlarla yıkıyor.

Darıca Belediyesi tarafından ilçe genelindeki çöp konteynerleri basınçlı ilaçlı suyla yıkanarak, kötü koku ve mikroplardan arındırılıyor. Böylece çevreyi rahatsız edici koku ve oluşabilecek hastalıklar önlenmiş oluyor. Darıca genelinde ana caddelerde ve mahalle aralarındaki konteynerler belirli periyotlarla bol köpüklü su ile yıkanırken rutin olarak yapılan yıkama işlemi ile halk sağlığını tehdit eden oluşumların da önüne geçiliyor. Ekipler ayrıca cadde ve kaldırımları da belirli periyotlarla yıkayarak daha temiz hale getiriyor.

DAHA TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR DARICA İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Yapılan bu çalışma ile ısınan havanın etkisi ile sinek ve larvaların oluşumlarının da önüne geçilmiş oluyor. İlçenin tüm noktalarında bulunan konteynerlerin rutin olarak temizlendiğini belirten Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, yaptığı açıklamada "Çöp konteynerlerini yıkama çalışması sayesinde görüntü kirliliği ve kötü koku oluşumu engellenirken aynı zamanda larva ve sinek oluşumunun da önüne geçiliyor. Konteynerler, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından düzenli olarak basınçlı su ile içi yıkanıp, dezenfekte ediliyor. Daha temiz ve sağlıklı bir Darıca için tüm hemşerilerimizden de bize yardımcı olmalarını ve çöp konteynerlerine poşetsiz çöp atmamalarını ve konteyner dışına çöp bırakmamalarını istiyoruz" İfadelerini kullandı.Tarih: 18.06.2022
DARICA'DA ÇÖP KONTEYNERLARI DÜZENLİ OLARAK YIKANIYOR
DARICA'DA ÇÖP KONTEYNERLARI DÜZENLİ OLARAK YIKANIYOR