ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
DARICA OLASI AFETLERE HAZIR OLACAK
Darıca Belediyesi ile Kocaeli Sportif Havacılık ve Aktif Doğa Sporları Kulübü (KOSHADOS) arasında arama kurtarma, eğitim, havacılık ve doğa sporları konusunda işbirliği protokolü imzalandı. Protokole imza atan Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, amaçlarının daha bilinçli nesiller yetiştirmek ve Darıca’yı olası afetlere hazır hale getirmek olduğunu söyledi.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Kocaeli Sportif Havacılık ve Aktif Doğa Sporları Kulübü (KOSHADOS) Başkanı Emre Polat’ı ağırladı. Merkezi Darıca’da olan KOSHADOS’un çalışmaları hakkında fikir alışverişinde ve istişarelerde bulunan toplantının ardından Darıca Belediyesi ile Kocaeli Sportif Havacılık ve Aktif Doğa Sporları Kulübü (KOSHADOS) arasında arama kurtarma, eğitim, havacılık ve doğa sporları gibi alanlarda işbirliği protokolü imzalandı.

DARICA’DA EĞİTİMLER DÜZENLENECEK

İşbirliği protokolünün hayırlı olmasını dileyen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, proje hakkında bilgi vererek “Darıca Belediyesi olarak her alanda bilinçli ve eğitimli bir nesil yetiştirmek bizim en önemli önceliklerimizden biri. KOSHADOS ile yaptığımız protokol ile birlikte ilçemizde başta eğitim, arama kurtarma, havacılık, doğa sporları ve genel çalışma alanları olmak üzere birçok konuda iş birliği yapacağız. Protokolle birlikte KOSHADOS ile ortak Darıca’da farklı alanlarda eğitimler düzenleyerek her alanda bilinçli nesiller yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

DARICA OLASI AFETLERE HAZIR OLACAK

Darıca’nın ileride yaşanabilecek olası afetlere hazır olmasını da amaçladıklarını kaydeden Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin yanı sıra huzur ve mutluluğunu da önemsiyoruz. Bu protokolle birlikte bilinçli bireyler yetiştirmenin yanı sıra Darıca’da yaşanabilecek olası bir afet durumunda da daha iyi ve daha donanımlı hizmet verebilecek olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Yapılan bu protokolün Darıca Belediyesine ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. KOSHADOS Başkanı Emre Polat da Darıca Belediyesi’nin her zaman kendilerinin yanında olduğunu belirterek desteği için Başkan Muzaffer Bıyık’a teşekkür etti.Tarih: 19.04.2022
DARICA OLASI AFETLERE HAZIR OLACAK
DARICA OLASI AFETLERE HAZIR OLACAK
DARICA OLASI AFETLERE HAZIR OLACAK