ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
DARICA'DA RAMAZAN'DA ŞENLİK VAR
Darıca’da hem eski ramazanları yeniden yaşatmak hem ramazan geleneklerini gelecek kuşaklara aktarmak hem de Darıcalı çocukların yüzünü güldürmek amacıyla başlatılan Ramazanda Şenlik Var etkinlikleri büyük bir ilgi görüyor.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın talimatıyla hem eski ramazanları yeniden yaşatmak hem ramazan geleneklerini gelecek kuşaklara aktarmak hem de Darıcalı çocukların yüzü gülsün diye başlatılan Ramazanda Şenlik Var etkinlikleri büyük bir ilgiyle devam ediyor. Her mahallede iftar öncesi sahnelenen gösteriler ile etknlikler Darıcalıların ayağına giderken vatandaşlar da çocuklarıyla birlikte eğlenceli anlar geçiriyor.

ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLÜYOR

Darıca Belediyesi tarafından her mahallede Ramazanın dolu dolu yaşatılması amacıyla başlatılan etkinlikte İbiş gösterisi, Hacivat ile Karagöz ve maskot gösterileri sahnelenirken şarkılar ve eğlenceli aktivitelerle çocuklar doyasıya eğlendiler. Oldukça yoğun ilginin olduğu Ramazanda Şenlik Var etkinliğinin sırasıyla bütün mahallelerde gerçekleşeceği belirtilirken aileler de çocukların çok güzel vakit geçirdiğini ifade ederek Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’a teşekkür ettiler.

BIYIK DARICALILARI DAVET ETTİ

Darıcalıların ramazan ayını dolu dolu yaşaması için farklı birçok etkinlik hazırladıklarını ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Vatandaşlarımıza ramazanı yaşatmak, o ruhu, manevi havayı teneffüs ettirmek noktasında çalışmalarımız var. Her akşam ramazan şerbeti ikramımızın yanı sıra mahallelerde de ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla özellikle çocuklara yönelik Hacivat ile Karagöz, orta oyunu ve meddah gösterileri gibi programlar hazırladık. Her mahallede gerçekleşecek etkinliklerimize tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz” diye konuştu.Tarih: 11.04.2022
DARICA'DA RAMAZAN'DA ŞENLİK VAR
DARICA'DA RAMAZAN'DA ŞENLİK VAR
DARICA'DA RAMAZAN'DA ŞENLİK VAR
DARICA'DA RAMAZAN'DA ŞENLİK VAR
DARICA'DA RAMAZAN'DA ŞENLİK VAR