ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
DARICA'DA RAMAZAN DOLU DOLU YAŞANACAK
Darıca Belediyesi, ramazan ayının ilçede ruhuna uygun yaşanması amacıyla birbirinden farklı projeleri hayata geçirecek. Vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir ramazan geçirmesi için esnaf denetimlerini sıklaştıran ekipler, ibadethanelerin de temizliği ile bakım onarımlarını yaptı. Ayrıca ramazan ayı boyunca her mahallede düzenlenecek etkinliklerle de Darıcalılar dolu dolu bir ramazan yaşayacak.

ESNAFA RAMAZAN DENETİMİ

Darıca Belediyesi Zabıta ekipleri, Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla esnaf denetimlerini artırdı. Ramazan ayında vatandaşların daha sağlıklı gıda tüketmelerini sağlamak için denetimlerini sıklaştıran Darıca Belediyesi zabıta ekipleri, halkımızın sağlığı ile oynanmasına asla müsaade etmeyeceklerini ifade etti. Gıda üretimi yapan noktalarda özellikle terazi ve hijyen üzerinde yoğunlaşarak mamullerin daha sağlıklı ve temiz koşullarda üretilmesi için denetim gerçekleştiren ekipler, imalathanelerin mutfaklarına, kullandıkları malzemelerin tarihlerine, ürünlerin gramajlarına, çalışanların kılık kıyafet ve kişisel temizliklerine uyulup uyulmadığı denetlendi.

CAMİLER RAMAZANA HAZIR

Öte yandan Darıca’da ilçe genelindeki camilerde de Ramazan öncesi bakım ve temizlik çalışmaları yapıldı. Darıca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde temizlik uygulamasında cami, cemevi ve mescit gibi tüm ibadethanelerin içindeki halıları yerinde yıkayıp temizliyor. Ekipler, ibadethanelerdeki temizlik çalışmalarının yanı sıra avlu ve çevre temizlikleri ile tuvaletlerin bakımını da yapıyor.

TERAVİHLERDE RAMAZAN ŞERBETİ

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, belediye olarak ramazan ayına hazır olduklarını ifade ederek “Pandemi dolayısıyla son iki senedir camilerimizde toplu namazlar kılınamıyordu. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklama sonrasında camilerimizde hep birlikte teravih namazları kılınabilecek. Ekiplerimiz yaklaşan Ramazan ayı münasebetiyle ilçe genelinde ibadethanelerde temizlik çalışmalarını tamamladı. Hemşerilerimiz rahat ve huzurlu bir şekilde ibadetlerini yapabileceklerdir. Ayrıca ramazan öncesi vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için esnaf denetimlerimizi de gerçekleştiriyoruz. Her akşam farklı mahallemizde Teravih namazının ardından Ramazan şerbeti ikramımız olacak. Hep birlikte huzurlu bir ramazan yaşamayı rabbimden niyaz ediyorum” diye konuştu.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM

Ramazanı ruhuna uygun yaşamak, birlik beraberlik ve paylaşma duygusunu ön plana çıkarmak amacıyla çalışmalarına devam eden Darıca Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda kartı ve koli yardımında da bulunacak. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da her gün farklı mahallelerde eşiyle birlikte ihtiyaç sahiplerini evlerinde ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinleyecek. 

GELENEKSEL RAMAZAN EĞLENCELERİ

Darıca Belediyesi, geleneksel ramazan eğlencelerini yaşatmak ve ramazan coşkusunu mahallelere yaymak için de örnek bir çalışma yapacak. Her mahallede düzenlenecek etkinliklerle Hacivat ile Karagöz gibi geleneksel gösterilerle ve orta oyunları ve meddah gösterileri sahnelenecek. Her mahallede gerçekleşecek etkinliklerle aileler ve çocuklar ramazan ayının coşkusunu doyasıya yaşayacak.Tarih: 31.03.2022
DARICA'DA RAMAZAN DOLU DOLU YAŞANACAK
DARICA'DA RAMAZAN DOLU DOLU YAŞANACAK
DARICA'DA RAMAZAN DOLU DOLU YAŞANACAK
DARICA'DA RAMAZAN DOLU DOLU YAŞANACAK
DARICA'DA RAMAZAN DOLU DOLU YAŞANACAK
DARICA'DA RAMAZAN DOLU DOLU YAŞANACAK