ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
DARICA'DA OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMAYAK
Darıca Belediyesi, açtığı okuma yazma kursunda ilçede yaşayan vatandaşlara ücretsiz okuma yazma eğitimi veriyor. Kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olan kursiyerler, okuryazarlık belgesi almaya hak kazanarak belge sahibi oluyor. 

Darıca Belediyesi'nin açtığı kurslar büyük ilgi görüyor. Bu kapsamda özellikle ev hanımlarının sosyal hayata katılmalarını sağlamak amacıyla Darıca Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz okuma yazma kursu düzenleniyor. Mahallelerde bulunan Kişisel Gelişim ve Eğitim Merkezleri’nde (KİGEM) düzenlenen eğitimler, Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde gerçekleşiyor. 

YAKLAŞIK 400 KİŞİ OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın büyük önem verdiği ve okuma yazma bilmeyen kalmasın anlayışıyla düzenlenen kurslar ile 30 ayda yaklaşık 400 kişinin okuma yazma kursunu bitirerek okuryazarlık belgesi aldığı belirtildi. Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortak düzenlenen kurslarda eğitim gören kursiyerler kurs sonunda düzenlenen sınav sonrası başarılı olmaları halinde okuryazarlık belgesi almaya hak kazanıyor. Kursa katılmak ve detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların mahallelerde bulunan Kişisel Gelişim ve Eğitim Merkezleri’ne (KİGEM) başvurabilecekleri belirtildi.

VATANDAŞLARIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ

Okuma yazma öğrenmek isteyen tüm Darıcalıları kursa davet eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, "Buradaki amacımız okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza okuma yazma öğretmek. Bunun yanı sıra hayatlarında kullanabilecekleri temel bilgileri öğreniyorlar. Darıca Belediyesi olarak temel anlayışımız vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak. Bu kapsamda hayatın her alanında olduğu gibi okuma yazma konusunda da vatandaşlarımızın yanında olmaya özen gösteriyoruz” diye konuştu. Tarih: 30.12.2021
DARICA'DA OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMAYAK
DARICA'DA OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMAYAK
DARICA'DA OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMAYAK
DARICA'DA OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMAYAK
DARICA'DA OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMAYAK