ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
KARTEPE'DE DARICA RÜZGARI ESMEYE DEVAM EDİYOR
Eray Şamdan ile Olimpiyat ikincisi olarak ülkemize Karate branşında ilk madalyayı getiren Darıca Belediyesi, yeni şampiyonlar yetiştirmeye devam ediyor. 11. Shotokan Karate Şampiyonası’na 5 sporcuyla katılan Darıca Belediyesi, 5’te 5 yaparak tüm sporcular ile madalya kazanma başarısı gösterdi.

Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü, karate branşında yeni şampiyonlar yetiştirmeye devam ediyor. Eray şamdan ile Olimpiyat ikincisi olarak ülkemize Karate branşında ilk madalyayı getiren Darıca Belediyesi, karatede adından söz ettirmeyi sürdürüyor. 27 ülkeden 1800 sporcunun katıldığı 11. Shotokan Karate Şampiyonası’na 5 sporcu ile katılan Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü, büyük bir başarı elde etti. Darıca Belediyesi sporcularından Furkan Sertel, 57 kiloda üçüncü, Muhammet Emin Akçay, 70 kiloda üçüncü, Taylan Cemal Sakin, 70 kiloda ikinci ve Ahmet Berke Ertan da 75 kiloda ikinci olurken 21 Yaş Altında Eren Adil Yılmazer de 75 kiloda üçüncü olarak büyük bir başarı yakaladılar. Takımlar kategorisinde ise Muhammet Emin Akçay, Ahmet Berke Ertan, Taylan Cemal Sakin ve Furkan Sertel’den oluşan takımımız rakiplerini geçerek yarı finale yükselme başarısı gösterdi. Yarı Finalde rakibine yenilen Darıca Belediyesi karate takımı üçüncü oldu.

BAŞKAN BIYIK TEBRİK ETTİ

Genç sporcuları tebrik eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, spor şehri Darıca hedefi için emin adımlarla yürüdüklerini ifade ederek “Darıca Belediyesi sporun her branşına yatırım yapmaya devam ediyor. Spor şehri Darıca hedefimiz için yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. 11. Shotokan Karate Şampiyonası’na katılan karate takımımızın başarısı bizleri mutlu etti. Genç sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum. Karate bizim en önemli branşlarımızdan biri. Olimpiyat ikincisi çıkardığımız branş. Eray Şamdan kardeşimizin peşinden pırıl pırıl gençlerimiz yetişiyor. Her branşa destek olmaya ve yatırım yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.Tarih: 30.11.2021
KARTEPE'DE DARICA RÜZGARI ESMEYE DEVAM EDİYOR