ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
DARICA'DA RAMAZAN DOLU DOLU GEÇECEK
Darıca Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan için dolu dolu bir program hazırladı. Bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralı nedeniyle toplu etkinlikler iptal olurken Darıca Belediyesi, sosyal medya üzerinden Ramazan etkinlikleriyle vatandaşların evlerine konuk olacak.

Yaptığı farklı çalışmalarla örnek olan Darıca Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan için Darıcalılara sürpriz programlar hazırladı. Bir yandan koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarını aksatmadan gece gündüz sürdüren Darıca Belediyesi, bir yandan da 11 ayın sultanı Ramazan’ın ruhuna uygun yaşanması için çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

SOSYAL MEDYADA CANLI YAYINLANACAK

Koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalan Darıcalıların Ramazan coşkusunu evlerinde yaşamaları için adım atan ve 7’den 70’e herkes için program hazırlayan Darıca Belediyesi, geleneksel Ramazan eğlencelerinden olan orta oyunları ve Hacivat ile Karagöz gösterilerinin yanı sıra Kur’an tilaveti ve sohbet programlarıyla da Darıcalılara dolu dolu bir Ramazan yaşatacak. 20 Nisan Salı günü saat 18.30’da tasavvuf müziği dinletisi ile başlayacak olan Sosyal Medyada Ramazan etkinlikleri, 11 Mayıs Salı günü saat 18.30’da Hacivat-Karagöz oyunu ile son bulacak ve bütün programlar sosyal medyadan canlı yayınlanacak.

KADİR GECESİ’NE ÖZEL PROGRAM

Orta oyunları ve Meddah gösterilerinin yanı sıra Kur’an tilaveti ve sohbet programlarıyla da Darıcalıların Ramazanı ruhuna uygun bir şekilde geçirmesi sağlanacak. 7’den 70’e herkese hitap edecek şekilde programlar hazırlayan Darıca Belediyesi, ney dinletisi, tasavvuf müziği dinletisi ve halk müziği dinletisi gibi etkinliklerle de vatandaşlarla sosyal medyada buluşacak.  Kadir Gecesi için de özel bir program hazırlayan Darıca Belediyesi, Kur’an-ı Kerim okuma birincisi dünyaca ünlü hafız Mehmet Bilir’i Darıcalılarla buluşturacak.  8 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’da başlayacak Kadir Gecesi özel programı da yine sosyal medyadan canlı yayınlanacak.

BIYIK: “RAMAZAN COŞKUSUNU BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ”

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, 11 ayın sultanı Ramazan’ı ruhuna uygun ve coşkulu bir şekilde geçirmek istediklerini ifade ederek “Bu yıl koronavirüs nedeniyle buruk bir Ramazan geçiriyoruz. Her zamanki gibi belki bir araya gelemiyor, aynı sofraları paylaşamıyoruz ama kalplerimiz birlikte. Ramazan ayının coşkusunu birlikte yaşamak için birbirinden güzel programlar hazırladık. Bu yıl sosyal medya üzerinden evlerinize konuk olacağız ve Ramazan sevincini yine birlikte yaşayacağız. Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaşmaya devam edeceğiz. Bir kez daha Darıcalı hemşerilerimin ve tüm İslam aleminin başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah’tan bizleri birlik, beraberlik ve sağlık içerisinde Ramazan Bayramı’na kavuşturmasını niyaz ediyorum” diye konuştu.Tarih: 19.04.2021
DARICA'DA RAMAZAN DOLU DOLU GEÇECEK