ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
DARICALI ÖĞRENCİLER TATİLDE DİJİTAL KÜTÜPHANE İLE BOL BOL KİTAP OKUYACAK
Darıca Belediyesi’nin hayata geçirdiği Dijital Kütüphane uygulaması ile öğrenciler yarı yıl tatilinde bol bol kitap okuma imkanı bulacak. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da öğrencilere seslenerek Dijital Kütüphane’yi indirerek kitap okuyun çağrısında bulundu.

Okulların yarı yıl tatiline girmesiyle birlikte Darıca’da da binlerce öğrenci dijital ortamda karnelerini alarak tatile girdi. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın talimatıyla kısa bir süre önce hayata geçirilen Dijital Kütüphane projesi, yarı yıl tatilinde öğrencilerin vazgeçilmez adresi olacak. Tatil boyunca kitap okumak isteyen öğrencilere dilediği kitapları ücretsiz okuyabilme imkanı sunacak olan Dijital Kütüphane uygulamasına kitapseverler “Darıca Okuyor” uygulamasını Google Play ya da APP Strore’dan üzerinden IOS/Android cihazlarına indirerek ad-soyad ve TC numarası ile sisteme kayıt olabilirler.

30 BİN KİTABA ÜCRETSİZ ULAŞIM

Darıca Okuyor uygulaması ile öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun Türk klasiklerinden batı klasiklerine, ansiklopedilerden sözlüklere 28 konu başlığı altında yaklaşık 30 bin kitaba istedikleri zaman kolayca ulaşabilecekler. Öğrenciler ayrıca Darıca Okuyor uygulaması aracılığıyla kendilerine kitaplık oluşturabilecekler. Üniversiteye hazırlanan öğrencilere destek olmak amacıyla eğitim videolarının da yer alacağı uygulamada diyetisyen ve aile danışmanlığı gibi alanlarda da eğitici ve bilgilendirici videolar yer alıyor.

BIYIK: “ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Tatile giren öğrencilere iyi tatiller dileyen ve her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Koronavirüs nedeniyle bu yıl öğrencilerimiz uzaktan eğitime devam etmek zorunda kaldı. Dijital ortamda karnelerini alan öğrencilerimiz yarı yıl tatiline girdi. Bizler her zaman eğitim camiasının olduğu gibi öğrencilerimizin de yanındayız. Öğrencilerimize ve eğitim camiasına iyi tatiller diliyorum. Tatili en iyi şekilde değerlendirmeli ve kendimizi geliştirmek için bol bol okumalıyız. Darıca Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz Dijital Kütüphane uygulaması ile öğrencilerimiz tatil boyunca bol bol kitap okuma imkanı bulabilirler” diye konuştu.Tarih: 25.01.2021
DARICALI ÖĞRENCİLER TATİLDE DİJİTAL KÜTÜPHANE İLE BOL BOL KİTAP OKUYACAK