ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
DARICA'DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Darıca’da 19 Eylül Gaziler Günü, Darıca sahilde düzenlenen törenle kutlandı. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, yaptığı açıklamada bu toprakların bizlere şehit ve gazilerin emaneti olduğunu ifade ederek bu emanete sonuna kadar sahip çıkacaklarını söyledi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Gazilik unvanı verilmesinin 99. Yıldönümü ve Gaziler Günü, Darıca sahilde düzenlenen törenle kutlandı. Gaziler Günü programına Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Şaheser Şen, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Darıca Şube Başkanı Gazi Hüseyin Çoban ile birlikte gaziler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Darıca’da gerçekleşen kutlamalarda Darıca Kaymakamı Yüksel Kara ile Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Atatürk Anıtına çelenk bıraktılar. Saygı Duruşu ve İstiklal marşımızın ardından, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Darıca Şube Başkanı Gazi Hüseyin Çoban,  günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.

BIYIK: “BU TOPRAKLAR ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN EMANETİDİR”

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da Gaziler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Gaziler Gününü kutladı ve şu ifadelere yer verdi: “Bugün vatanın bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünü borçlu olduğumuz gazilerimizin günü. Bu kutsal vatan toprakları bizlere şehit ve gazilerimizin emanetidir. Bizler de onların bu kutsal emanetlerini gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz. Kahraman Türk milleti dün olduğu gibi bugün de 'ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz' diyerek istiklalini ve istikbalini canı pahasına korumaya devam etmektedir. Kahramanlıkları ve fedakarlıklarıyla örnek olan şehit ve gazilerimizi asla unutmayacak, onların emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız. Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu topraklar üzerinden gelmiş geçmiş tüm gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Gaziler Günü'nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş olanlara Allah’tan rahmet, şifa bekleyenlere acil şifalar diliyorum."Tarih: 19.09.2020
DARICA'DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
DARICA'DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
DARICA'DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
DARICA'DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
DARICA'DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
DARICA'DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI