ANASAYFA
DARICA
BAŞKAN
KURUMSAL
HABERLER
ETKİNLİKLER
FOTOĞRAF GALERİ
VİDEO GALERİ
PROJELER
HİZMETLER
BAŞVURULAR
KAYITLAR
DÖKÜMANLAR
BİZE ULAŞIN
İLETİŞİM
E-BELEDİYE
HABERLER
Kültür & Sanat
Gündem
Sosyal Faaliyetler
HABERLER
FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ'NE ŞELALE PARK MÜJDESİ
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, mahallelerde gerçekleştirdiği Gönül Buluşması programına devam ediyor. Vatandaşları dinleyen ve çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Bıyık, mahalle sakinlerine müjde vererek Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Şelale Park ve sosyal tesisi yapacaklarını söyledi.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, seçim beyannamesinde söz verdiği Gönül Buluşmaları programlarına devam ediyor. Mahallelerde gerçekleşen Gönül Buluşmalarının onuncusu Fevzi Çakmak Mahallesi’nde gerçekleşti. Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleşen halk buluşmasına Başkan Muzaffer Bıyık’ın yanı sıra AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarı, partililer, meclis üyeleri, birim müdürleri ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ’NE DEĞER KATACAĞIZ

Mahalle sakinlerine teşekkür eden ve çalışmalar hakkında bilgiler veren Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Her mahallemizde gönül buluşmaları gerçekleştirerek vatandaşlarımızı dinliyoruz. Fevzi Çakmak Mahallesi bizim için önemli. Yapacağımız çalışmalarla Fevzi Çakmak Mahallemize değer katacağız. Çarşamba Pazarı’nın olduğu alanda atıl bir yer vardı.  Buradan sizlerin aracılığıyla mahalle sakinlerimize müjde vermek istiyorum. Orada güzel bir yeşil alan yapacağız. Projesini hazırlıyoruz. Çocuklar ve gençler için sosyal donatı alanlarının olduğu şelaleli bir park yapacağız. İçinde sosyal tesisi ve yeşil alanlarının da yer aldığı bölgemize değer kazandıracak modern bir proje olacak” dedi.

DARICA’DA METRO ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Darıca için önemli olan Metro projesinde çalışmaların başladığını ifade eden Başkan Muzaffer Bıyık, “Darıca-Gebze Metro projesinde çalışmalar başladı. Metro Fevzi Çakmak Mahallesi’nin ortasından geçecek. Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda ilk kazma vuruldu. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Metro çalışması Bakanlığa devredilmişti. İnşallah çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak. Kocaeli’nin ilk millet bahçesinde ikinci etap bitti. Büyükşehir belediyemiz yoğun bir çalışmayla ikinci etabı bitirdi. Yine Büyükşehir tarafından Darıca’nın altyapısı için 61 Milyon TL’lik yatırım yapılıyor. Aşıroğlu Caddesi’nde çalışmalar başladı. Ben buradan sizlerin aracılığıyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN VATANDAŞLARIN SORULARINI CEVAPLADI

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, devam eden çalışmaları anlattıktan sonra mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. Tek tek söz alan vatandaşlar taleplerini ve sorunlarını dile getirirken Başkan Muzaffer Bıyık da bütün sorunları tek tek dinleyerek notlar aldı. Başkan Bıyık, “Sizlerin gündemi bizim gündemimiz olacak. Gönül Buluşmaları ile mahallelerimizde vatandaşlarımızla bir araya gelerek sorunlarınızı birinci ağızdan dinliyoruz. Bu toplantılarımız belirli aralıklarla devam edecek.” diye konuştu. Mahalle sakinleri de kendilerini dinleyen Başkan Muzaffer Bıyık’a teşekkür ettiler.Tarih: 09.03.2020
FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ'NE ŞELALE PARK MÜJDESİ
FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ'NE ŞELALE PARK MÜJDESİ
FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ'NE ŞELALE PARK MÜJDESİ
FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ'NE ŞELALE PARK MÜJDESİ