Haber
TEK ADAM ARAYAN KILIÇDAROĞLU’NA BAKSIN
TEK ADAM ARAYAN KILIÇDAROĞLU’NA BAKSIN

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, hafta sonu Ak Parti İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği dernek ziyaretlerinde yeni anayasa ve cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, “vatandaşımız 16 Nisan’da rejimi değil sistem değişikliğini onaylayacak diyerek, Darıca’dan yüzde yetmiş “evet” beklediklerini söyledi.

Darıca Gümüşhaneliler, Trabzon Şalpazarlılar ve Kayseri Yahyalılar Derneği’ndeki programlarda, ülkemizin 2000 li yılların başında ülkeyi adeta uçuruma sürükleyen koalisyonların ardından, 2002 yılında ak kadroların işbaşına gelmesiyle birlikte önemli hizmetler yapıldığını söyleyen Başkan Karabacak, “16 Nisan’dan sonra yapılacak sistem değişikliğiyle her alanda hizmetler katlanacak artacak.” dedi.

Yeni anayasa maddelerinin birileri tarafından bilinçli olarak saptırıldığını ifade eden Başkan Karabacak, “tutturmuşlar tek adamlık diye. Biz de diyoruz ki tek adam arayan 7 seçim kaybetmesine rağmen hala koltukta oturan Sayın Kılıçdaroğlu’na baksın. Bu sistemle çift başlılığa son veriyoruz. Bir örnek verecek olursak, bizler ilçede sizlerin oylarıyla üç dönemdir hizmet ediyoruz. Meclisimiz karar alıyor, bizler kendi belirlediğimiz başkan yardımcılarımızla birlikte hizmet üretiyoruz. Yenİ sistemde de meclis karar alacak, bütçeyi oluşturacak, cumhurbaşkanı ve bakanlar da icra makamı olarak ülkeyi yönetecekler. Her bir vatandaşımız değişecek 18 maddeyi içeren kitapçığı okursa, yeni sistemin ülkemiz adına ne kadar büyük bir kazanç olduğunu görecektir. “ diyerek bilgilendirmelerde bulundu.
Tarih: 20.03.2017