Haber
ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ DARICA’DA YAŞATILACAK
ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ DARICA’DA YAŞATILACAK

Darıca Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı Darıca Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mecliste Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak Darıca’nın şehitlerinin isimlerinin semt konaklarına ve semt sahalarına verilmesi için sözlü önerge verdi.

Mecliste oy birliği ile kabul edilen önergeye göre Şehit Murat Tevlim’in isminin Kazım Karabekir Mahallesi’nde yapılan semt konağına ve semt sahasına,  Şehit Salih Kayanın isminin ise Bağlarbaşı Mahallesinde yapılacak semt konağına ve semt sahasına verilmesi kararlaştırıldı.

Havuzlar belediyeye devrediliyor

Meclis toplantısında karara bağlanan bir diğer madde de ise Darıca’lılara önemli bir müjde verildi. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Deniz Yıldızları Lisesi ve Şehit Hasan Kaya Kız İmam Hatip Lisesi’ndeki havuzların Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belediyeye devredileceği müjdesini vererek, protokol için meclisten yetki aldı. Alınan karara göre Darıca Belediyesi tarafından işletilecek Deniz Yıldızları Lisesi havuz erkekler için,  Şehit Hasan Kaya Kız İmam Hatip Lisesi’ndeki havuz ise bayanlar için kullanıma açılacak. Başkan Karabacak ayrıca Emek Mahallesi’nde de Darıca Belediyesi tarafından erkek ve bayanlar için iki ayrı havuz yapılacağı müjdesini vererek Darıca’nın havuz ihtiyacının bu şekilde çözüleceğini söyledi.

Avrupa şampiyonlarına ve Amatör Kulüplere Yardım

Mecliste ayrıca Avrupa şampiyonu olan Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcusu Eray Şamdana 10 Cumhuriyet altını verilmesi ikinci olan sporcular Meryem Mazlum ile Ayça Döngel’e ise 5 Cumhuriyet altını verilmesi kararlaştırıldı. Sporcuların antrenörlerine ise 3 Cumhuriyet altını verilecek. Ayrıca Darıca da bulunan amatör spor kulüplerine 5 er bin TL nakdi yardım yapılması kabul edildi.
Tarih: 01.03.2017
ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ DARICA’DA YAŞATILACAK