Haber
TERÖRE KARŞI ORTAK HAREKET ETMELİYİZ
TERÖRE KARŞI ORTAK HAREKET ETMELİYİZ

Darıca Belediyesi 2017 yılının ilk meclis toplantısını yaparken, toplantının açılışında geride bıraktığımız 2016 yılı ile ilgili genel bir değerlendirme yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak teröre karşı tüm toplumun ortak hareket etmesi gerektiği üzerinde durdu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Karabacak, 2016 yılının genel bir değerlendirmesini yaparak ülkemizde meydana gelen terör olaylarına değindi. Karabacak, "2016 yılı acı olaylarla çok büyük sıkıntılarla geçti. Ama devletimiz güçlü bir devlet. Bugün itibariyle sükunet içinde memleketimize, milletimize, birlik ve beraberlik içinde hizmet etmenin gayreti içinde olacağız. Savunmasız insanlara karşı yapılan saldırılar affedilemez. 2016'nın son günü meydana gelen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Terörün dini, dili, ırkı, görüşü ne olursa olsun lanetlenmelidir. Masum insanlar, suçu olmayan insanlar katledildi. Bir terörist, masum insanlara acımasızca kurşun sıkıp hayatlarına son verdi. Terörün nereden geldiğine bakmaksızın, tek vücut olarak yolumuza devam etmeliyiz. Ülkemizde buna benzer terör eylemlerinin son bulması adına hükümetimiz gerekli çalışmaları sürdürüyor, bizlerde terörün son bulması için dua ediyoruz, ülkemiz adına Darıca meclisi olarak hep birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz, hep birlikte güzel kararlara imza attık, bundan sonra da atmaya devam edeceğiz. İnşallah güzel bir yılı hep birlikte geçiririz." diyerek düşüncelerini açıkladı.

DENETİM KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ
Ocak ayı meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanırken, Darıca Belediyesi Denetim Komisyonuna Burhanettin Fırtına, Yılmaz Tunalı, Habip Uluoğlu, Yakup Kaya ve Şevki Yıldırım seçildi.

Meclis maddelerinde Kocaeli Valiliği'nce Darıca'nın bazı mahallelerinde yapacağı Kadastro çalışması hakkında meclise bilgi verilirken, Bağlarbaşı, Bayramoğlu, Emek, Fevzi Çakmak, Piri Reis, Yeni, Cami, Yalı ve Zincirlikuyu mahallelerinde yeniden planlama yapılacağı açıklandı.Her mahalleden muhtarlar tarafından bilirkişi mahiyetinde 6 kişi seçilerek görevlendirildi.
Tarih: 04.01.2017
TERÖRE KARŞI ORTAK HAREKET ETMELİYİZ