Haber
DARICA GENÇLERBİRLİĞİ’NDE VURAL YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
DARICA GENÇLERBİRLİĞİ’NDE VURAL YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

TFF 3. Lig 2. Grup'ta şampiyon olarak 2. Lige yükselen Darıca Gençlerbirliği Olağan Kongresinde başkanlığa mevcut başkan Mücahid Vural yeniden seçildi.

Darıca Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan kongrede oy birliği ile kulüp başkanlığına seçilen Vural şampiyonluk gururu yaşadıklarını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Darıca Belediyesi Meclis salonunda yapılan kongrede yönetim raporu ile kulüp bütçesi onaylanarak ibraz edildi. Tek listeyle yapılan seçimlerin ardından konuşma yapan Kulüp Başkanı Mücahit Vural 3.lig 2.gurubu şampiyon tamamlayarak 2.lige çıkmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.

GÜÇLÜ RAKİPLERİ GERİDE BIRAKTIK

En son 2007-2008 sezonunda şampiyon olan kulübün geçen süre zarfında tekrardan 3.lige düşerek uzun bir süre bu ligde kaldığına dikkat çeken Mücahit Vural şunları söyledi; “Bu süre zarfında devamlı şampiyonluk hedefleri olan her zaman 1.liği hedefleyen kadrolar kurulmuştur. Fakat bunu yakalayamamış, birçok kez play off  karşılaşması oynanmıştır. Aradan geçen süre zarfında şampiyonluğa susamış Darıca Gençlerbirliği camiası olarak 2017-2018 sezonuna şampiyonluk sözü vererek başladık. Bu sezon oynadığımız 3.lig 2.gruptaki rakiplerimizin güçlü olduğunu, onlarında bu şampiyonluk yarışında olacağını biliyorduk ve nitekim de öyle de oldu. Ligin ilk yarısını bitirdiğimizde hedefimizden uzaktık. Devre arasında çok iyi bir kamp geçirerek ara transfer döneminde yaptığımız nokta transferler ile tekrardan bu yarışın içine girdik. İkinci devrede 14 galibiyet 2 beraberlik 1 mağlubiyet alarak çok kıymetli bir başarı grafiği yakalayarak sezonu şampiyon tamamladık.  Sezon boyunca yağmur çamur demeden, zamanından, işinden, ailesinden fedakârlık ederek hem iç sahada, hem deplasmanlarda bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan başta belediye başkanımıza, kulüp yöneticilerimize ve taraftarımıza çok teşekkür ederim.” dedi.

DARICA AİLESİ ÇOK BÜYÜK

Kongrede bir selamlama konuşması yapan Kulübün Onursal Başkanı Şükrü Karabacak ise  “Darıca çok büyük bir ailedir ve Darıca da yaşamak bir ayrıcalıktır. Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar ilçemizde sosyal ve sportif anlamda en iyi ve en güzel organizasyonlara imza attık. Geçmişi başarılarla dolu kulübümüzü bu yıl şampiyon yaparak ikinci lige çıkarmayı başardık, bu başarıda tüm Darıca camiasının payı büyüktür. Bu saatten sonra ikinci ligde Darıca Gençlerbirliği’nin başarısı için herkes elini taşın altına koymalıdır. Bizler yıllardır maddi manevi her türlü desteği veriyoruz, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik olunca başarı da geliyor. Darıca Gençlerbirliği başlı başına bir markadır, artık yeni bir yola çıkıyoruz.  Biz her zaman bu kulübün yanındayız.  Yeniden başkanlığa seçilen Başkan Mücahid Vural ve ekibine başarılar diliyorum. Kongremiz hayırlara vesile olsun.'' dedi.

Kongrenin ardından Darıca Gençlerbirliği Kulüp binasında toplanan yeni yönetim kurulu üyeleri görev dağılımını yaptılar.

Darıca Gençlerbirliği Spor Kulübü yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

Mücahit Vural (Başkan), Özcan Dal, Lokman Demirtaş, Ali Güven, Ali Ekmel Bilir, Mehmet Elmas, Hakan Özcan, Metin İnan, Cem Hikmet Çeliker, Yasin Altay, Oktay Akman, Furkan Çakır, Ferhat Gümüştekin, Ahmet Sağlam ve Ali Şen

Denetim Kurulu; Bilal Ulusoy, Bülent Anar ve Kenan İbar
Tarih: 31.05.2018
DARICA GENÇLERBİRLİĞİ’NDE VURAL YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
DARICA GENÇLERBİRLİĞİ’NDE VURAL YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
DARICA GENÇLERBİRLİĞİ’NDE VURAL YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
DARICA GENÇLERBİRLİĞİ’NDE VURAL YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
DARICA GENÇLERBİRLİĞİ’NDE VURAL YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ