Haber
DARICA'LI KARATECİLER BALKAN ŞAMPİYONASI'NDA
DARICA'LI KARATECİLER BALKAN ŞAMPİYONASI'NDA

23.Balkan Karate Şampiyonası Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yapılacak. Karate’nin markası Darıca Belediyesinden 6 milli sporcumuz, zirve mücadelesi için tatamiye çıkacak.

Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü’nün Milli Yıldızları, ülkemizi Balkan Karate Şampiyonası’nda temsil edecek. Karate’de marka olan DARES, Uluslararası Şampiyonalarda Milli Takımımızı sırtlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay Gaziantep’de yapılan Türkiye Şampiyonasında elde ettikleri başarılarla Milli Takıma seçilen genç sporcularımız, 27-29 Nisan tarihleri arasında Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’da yapılacak Balkan Şampiyonası için Milli Takımla beraber Sırbistan’a gitti. Minikler ve Yıldızlar kategorilerinde tatamiye çıkacak Milli Sporcularımız, Kata ve Kumite dallarında Madalya mücadelesi verecek.  

DARICALI 6 SPORCU MİLİ TAKIMDA

Gaziantep’de ki Türkiye Şampiyonası’nda madalyalar elde eden Kutay Gökalp, Taylan Cemal Sakin, Azra Çakır, Yasemin Yağcı, Zeynep Ceren Şınık ve Berfin Gürsu Balkan Şampiyonası’nda mücadele edecek Milli Sporcularımız arasında yer alıyor. Şampiyona öncesi değerlendirmelerde bulunan Teknik Direktör Adnan Şamdan, “Balkan Şampiyonaları için Dünya Karatesi için bir markadır. Birçok Avrupa ve Dünya Şampiyonları, genç yaşlarda katıldıkları Balkan Şampiyonalarından yükselerek kariyerlerine ulaştılar. Hedefimiz ülkemiz ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil ederek, şampiyonluklarla dönmek. Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanımız Şükrü Karabacak’ın destekleriyle Darıca’yı Karate’de marka haline getirdik. Başarılarımızı Balkan Şampiyonasında taçlandıracağız.” dedi.
Tarih: 26.04.2018