Haber
​​​​​​​​DARICA’DA CİRİT ŞÖLENİ YAPILDI
​​​​​​​​DARICA’DA CİRİT ŞÖLENİ YAPILDI

Darıca Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen Cirit Şöleni Piri Reis Mahallesinde gerçekleşti.

Darıca Atlı Spor Kulübü, Uşak Akse Atlı Spor Kulübü, Çayırova Anadolu Atlı Spor Kulübü ve Uşak Gökçedağ Atlı Spor Kulübü ekiplerinin mücadele ettiği Cirit Şöleni’ne vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Renkli görüntülerin yaşandığı müsabakalarda takımlar kıyasıya mücadele etti. At üzerindeki birbirinden güzel hareketleri dikkatle izleyen seyirciler, sporcuların aldıkları her puana alkışlarla destek verirken, büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmalar sonunda takımlara katılımlarından dolayı teşekkür edilip, protokol üyeleri tarafından kupaları verildi. Programda Erzurum Yöresi Halk Oyunları Ekibi’de bir gösteri sundu.

DARICA ATLI SPOR KULÜBÜMÜZ İLE CİRİTİ YAŞATACAĞIZ


Düzenlenen şölende kısa bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak programlarına ilgi gösteren bütün vatandaşlara teşekkür ederken , “Bugün altıncısını düzenlediğimiz  cirit sporumuzu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için üzerimize düşen vazifemizi yerine getiriyoruz.  4 tane spor kulübümüz ile birlikte her yıl geleneksel hale getirdiğimiz atlı cirit sporumuzun Darıca’da ve ülkemizde yaşatılması adına yapmış olduğumuz bu çalışmalara halkımızdan da çok ciddi anlamda bir destek görüyoruz. Geçmişte atalarımızın yapmış olduğu bu sporun yaşaması anlamında Darıcamızda böyle bir organizasyonu vatandaşımızın da isteğiyle yapıyoruz. Tabi Darıcamızda ve bölgemizde de atlı spor kulüpleri oluşturuldu. Darıca Atlı Spor Kulübü de kurularak faaliyetlerine başladı. Cirit sporunun gelişerek devam etmesi ve gelecek nesillere aktarılması anlamında bu etkinliğimizi çok önemli bir organizasyon olarak görüyoruz. Bunun yanında önümüzdeki yıllarda yine ata sporumuz olan okçuluk gibi branşlarımızı da bu programlar içerisine yerleştirmeyi düşünüyoruz. Hepinize iyi seyirler diliyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.
Tarih: 02.10.2017