Haber
KOCAELİ EMLAKÇILAR ODASI İLE İMZALAR ATILDI
KOCAELİ EMLAKÇILAR ODASI İLE İMZALAR ATILDI

Emlak alım-satım öncesindeki işlemlerle ilgili iş verimliliğini ve performansını iyileştirmek adına Darıca Belediyesi ile Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası arasında protokol anlaşması imzalandı.

Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve Sanatkârlar odasının, sicil numaralı oda kimlik kartları bulunan üyeleri; oda tarafından onaylanmış sözleşme ve ekleri 'Oda Kimlik Fotokopisi, Malik/Maliklerin kimlik fotokopileri, tapu fotokopisi, yasal temsilciler için vekâletname ile Darıca Belediyesi'nde ödeme yapma, beyan değeri, imar durumu, aplikasyon krokisi, şuyulandırma bilgisi gibi bilgileri yazılı veya sözlü olarak alma konusunda yetkili olacaklar.

Atılan imzaların ardından konuşan Oda Başkanı Ahmet Pekin, "Her şeyden önce Darıca            Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Karabacak’a  odamız adına teşekkürlerimi sunuyorum. Hem sektörümüz hem de gayrimenkul işlemleri olan vatandaşlarımız adına önemli ve ciddi bir adım atıldı. Bu sayede hem kamuda ki iş yoğunluğu ve işlem sürelerinde avantaj sağlarken, hem de mesleğini istismar eden merdiven altı dediğimiz gruba karşı vatandaşlarımızı korumuş olacağız" dedi.
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak yaptığı açıklamada; “Hızla gelişen ve büyüyen Darıca için vatandaşlarımızın emlak ve gayrimenkul işlerini çözüme kavuşturmak adına Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile imzaladığımız protokol sayesinde hızlı bir şekilde hallede bilecekler.  Bizler vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için önemli proje ve işler yapıyoruz. Bu protokolün sorunların ortadan kaldıracağına ve vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştıracağına inanıyorum.” dedi.
Tarih: 23.08.2017
KOCAELİ EMLAKÇILAR ODASI İLE İMZALAR ATILDI
KOCAELİ EMLAKÇILAR ODASI İLE İMZALAR ATILDI
KOCAELİ EMLAKÇILAR ODASI İLE İMZALAR ATILDI