Haber
ANNE BABA OKULU KURSİYERLERİ SERTİFİKALARINI ALDILAR
ANNE BABA OKULU KURSİYERLERİ SERTİFİKALARINI ALDILAR

Darıca Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren bilgi evleri, 2016-2017 eğitim öğretim yılında da eğitim faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Darıca’da dokuz ayrı noktada bulunan bilgi evlerinde velilere yönelik 26 Ekim 2016 tarihinde başlayan anne baba okulu eğitimleri 18 Ocak 2017 itibariyle sona erdi. Yıl boyunca yaklaşık 300 anne – baba eğitimlerden istifade ederek sertifikalarını aldılar.

Bu çerçevede M. Zahit Kotku Bilgi Evi’nde yapılan sertifika törenine katılan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, programlara katılan velilere duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Başkan Karabacak, ”eğitimin, öğrenmenin yaşı yoktur, sizlerde aileniz için zaman ayırarak fedakarlıkta bulundunuz, siz değerli annelerimize çok teşekkür ediyorum.” diyerek sertifikalarını verdi. Programı başarıyla tamamlayan veliler ise aldıkları eğitimden dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, bu tür programların devam etmesini istediklerini söyleyerek teşekkürlerini ilettiler.

Bu arada bilgi evi yetkilileri Psikolojik Danışman Murat Yürükcü tarafından verilen eğitimlerin şubat ayından itibaren devam edeceğini ifade ederek, tüm velileri programa davet ettiler. Programlarda yer alacak konular hakkında da bilgiler veren yetkililer aşağıdaki konuların yıl boyunda uzmanlarca anlatılacağını söylediler.

1-Anne baba çocuk etkileşimi ve ailede disiplin

2-Kişilik gelişimini etkileyen faktörler(doğum öncesi dönemden 18 yaşlarına kadar)

3-Okul başarısı

4-Çocuğun başarısında anne baba tutumlarının önemi

5-Çocukta oluşabilecek ruhsal rahatsızlıklar

6-Madde kullanımı, bağımlılığı ve ailenin görevleri

7-Din psikolojisi(çocuklara Allah,peygamber,iman kavramlarını hangi yaşlarda nasıl anlatmalıyız?)

8-öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktif bozukluk, davranış bozuklukları..vs

9-Çocukta görülebilecek şiddet davranışları ve aileye öneriler

10-Gelişim psikolojisi ve kritik dönemler

11-Öfke kontrolü

Tarih: 27.01.2017