Haber
BİZDE ÖMER’LER BİTMEZ
BİZDE ÖMER’LER BİTMEZ

Darıca Belediyesi ilçede eğitim gören 1100 kişilik öğrenci grubunu, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan ve adını unutulmaz kahramanlar arasına yazdıran Ömer Halisdemir’in kabrini ziyarete götürdü.

Belirli aralıklarla Niğde’ye giden öğrenci gruplarına Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ta eşi Teslime Karabacak’la birlikte eşlik etti. Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak ve Çukurkuyu’lu vatandaşların da katıldığı programda, vatan uğruna hayatını feda ederek nesilden nesile anlatılacak bir destana imza atan  Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir!in kabri başında Kuran-I Kerim Tilaveti okundu, dualar edildi ve kabrine gül bırakıldı. Program sonrasında ise tüm misafirlere helva dağıtıldı.

15 TEMMUZ YENİDEN KAHRAMANLIK DESTANININ YAZILDIĞI TARİHTİR

Duygulu anların yaşandığı ziyarette Başkan Karabacak,  adeta yeniden bir kahramanlık destanının yazıldığı 15 Temmuz gecesinde, hayatını hiçe sayarak vatanı savunan ve bu uğurda gerek şehit düşen ve gerekse yaralanarak gazi olan vatan evlatlarına çok şey borçlu olduğumuzu ifade ederek, “onları asla unutmayacağız ve unutturmayacağız, istiklal ve istikbalimize kasteden vatan hainleri bundan sonra da emellerine ulaşamayacaklar. 15 Temmuz Darbe Girişiminde Cuntacı General Semih Terzi'yi öldürerek kalkışmanın seyrini değiştiren Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret etmek ve burada Kuran-ı Kerim okumak için 1100 öğrencimizle birlikte burada bulunuyoruz. Bugüne kadar yaptığımız programlarda 15 Temmuz şehitlerimizi gençlere anlattık, bundan sonra da anlatacağız. ” diyerek şehitlerimizin isimlerini her daim yaşatacağımızı ifade etti. 15 Temmuz sonrası doğan çocuklarının isimlerini Ömer Halis koyan Darıca’lı iki ailede Niğde’de Başkan Karabacak’la birlikte Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ettiler.
Tarih: 22.05.2017
BİZDE ÖMER’LER BİTMEZ
BİZDE ÖMER’LER BİTMEZ
BİZDE ÖMER’LER BİTMEZ
BİZDE ÖMER’LER BİTMEZ
BİZDE ÖMER’LER BİTMEZ
BİZDE ÖMER’LER BİTMEZ
BİZDE ÖMER’LER BİTMEZ
BİZDE ÖMER’LER BİTMEZ