Haber
BAŞKAN KARABACAK’TAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI
BAŞKAN KARABACAK’TAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak gençlerin bayramını kutladı.

Bu anlamlı günü gençliğimize hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla andığımız bu günün milli mücadele açısından son derece önemli olduğuna değinen Başkan Karabacak mesajında şu görüşlere yer verdi.

“Bağımsızlığımızın sembolü olan bu önemli günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk gençliğine armağan ederek gençlere ne kadar önem verdiğini göstermiştir. Milli mücadele açısından son derece önemli bir gün olarak tarihe kazınan bu önemli gün bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olmuştur. Bu tarihten itibaren milletimiz, varlığını esaret altında sürdürmeyeceğini ve kutsal vatan topraklarındaki işgale izin vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmış ve Kurtuluş Savaşı’yla birlikte bunu tüm dünyaya göstermiştir. O yüzden şehitlerimizin kanlarıyla yoğrulmuş bu toprakları ve Cumhuriyet’i yaşatmak ve daha da geliştirip gelecek kuşaklara taşımak başta gençler olmak üzere hepimizin en önemli görev ve sorumluluğudur.

GENÇLERİMİZ 15 TEMMUZ’DA VATAN SEVGİSİNİ GÖSTERMİŞTİR

15 Temmuz hain darbe girişiminde vatan uğruna canlarını hiçe sayan gençlerin vatan sevgisini tüm dünyaya haykırdığına dikkat çeken Başkan Karabacak, “ gençlerimiz o gece gösterdiler ki söz konusu vatan olunca canımızı hiçe sayarız, istikbalimizi ve istiklalimizi korumak uğruna her şeyimizden vazgeçeriz ama vatanımızdan asla geçmeyiz. Gençlerimizdeki bu vatan ve bayrak sevgisi, bizleri  hedeflediğimiz 2023’ün güçlü  Türkiyesi’ne ulaştıracaktır. Özellikle son yıllarda gençlerimize yönelik yapılan yatırımlar geleceğimiz açısından umut verici. Üniversite sayısının ikiye katlanması, iş alanında gençlere yönelik pozitif ayrımcılık, faizsiz kredi destekleri vb. uygulamalar gençlerimizin ufkunu açmış ve geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlamıştır. Bizlerde yerel yönetimler olarak gençlerimize her alanda katkı ve destek sunarak gelişimlerine katkı sunma gayreti içindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını  tebrik ediyorum.

ŞÖLENE DAVET

 
Başkan Karabacak bu yıl Darıca Belediyesi olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını Türk Dünyası ülkelerinden katılacak misafirler ve sanatçılar ile gerçekleştirilecek Türk Dünyası Gençlik Şöleni ile kutlayacaklarını söyleyerek tüm bölge halkını şölene davet etti.

19 Mayıs 2017 Cuma günü saat 19.30’da başlayacak Türk Dünyası Gençlik Şölenine Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Bosna Hersek, Yakutistan, Kalmuk, Tuva, Özbekistan, Kırım, Makedonya, Suriye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmak üzere 12 farklı ülkeden solist ve sanatçı grubu ile kutlamalar gerçekleştirilecek.
Tarih: 18.05.2017
BAŞKAN KARABACAK’TAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI
BAŞKAN KARABACAK’TAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI