Haber
BAŞKAN KARABACAK’TAN 23 NİSAN MESAJI
BAŞKAN KARABACAK’TAN 23 NİSAN MESAJI

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  dolayısıyla bir mesaj yayınladı.O günün zorlu koşulları altında  kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan T.B.M.M. ile birlikte Türk halkının bugünlere ulaştığının altını çizen  Başkan Karabacak mesajında şu görüşlere yer verdi.

Aziz Türk milletinin o günün şartlarındaki tüm zorluklara rağmen büyük zaferler elde ettiği  Kurtuluş Savaşı, tarihte eşine az rastlanır büyük bir mücadele örneğidir.  Türk milletinin başarı ile sonuçlandırdığı bu büyük mücadele, insanlık tarihinin her yönden en önemli savaşlarından birisi olarak tarihe adını yazdırmıştır. Kurtuluş mücadelesinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış günü olan 23  Nisan 1920 tarihi, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasiye geçiş günüdür. Büyük  Kumandan M.Kemal Atatürk aynı zamanda bu günü  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilan ederek tüm dünya çocuklarına hediye ettiği  içinde ayrı bir önem taşımaktadır. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın, çağın gereklerine uygun olarak  kendilerini yetiştirip , ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkaracaklarına , vatanımızın bölünmez bütünlüğüne  ve Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaklarına inancımız tamdır.

Bizlerde yerel yönetimler olarak, çocuklarımızın en iyi şartlarda kendilerini yetiştirerek geleceğe hazırlamaları için elimizden gelen tüm çabayı sarf etmekteyiz. Yaşanabilir bir çevrede kendini günün gerektirdiği şartlara göre yetiştirmiş bir nesil bırakmayı kendimize görev biliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle  anarken,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlar , tüm çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza sağlık ve esenlikler dilerim.  
Tarih: 24.04.2017