Haber
BAŞKAN KARABACAK’TAN KANDİL MESAJI
BAŞKAN KARABACAK’TAN KANDİL MESAJI

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak müslüman aleminin kandilini kutlayp, üç ayların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Üç ayların başlangıcının müjdecisi olan Regaib Kandili’nin ülkemiz ve insanlık adına hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Başkan Karabacak, “Mübarek üç ayların, savaşlarla gündemden düşmeyen coğrafyamızda barışa vesile olmasını diliyorum. Dinimizde ayrı bir öneme sahip olan üç ayların başlangıcı olan bu mübarek gecenin ülkemizin birliğine ve beraberliğine vesile olmasını temenni ediyorum. Kur’an ve oruç ayı olan Mübarek Ramazan-ı Şerif-in müjdecisi olan bu mübarek gece günahlardan arınmak için önemli bir fırsattır buna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Tüm halkımızın sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde Ramazan ayına da kavuşmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle İslâm Aleminin Regaib Kandili’ni tebrik ediyor ,bu mübarek günde ve üç aylarda yapacağımız dua ve ibadetlerin kabul ve makbul olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.
Tarih: 30.03.2017