Haber
BAŞKAN KARABACAK BASIN ONUR GÜNÜ´NÜ KUTLADI
BAŞKAN KARABACAK BASIN ONUR GÜNÜ´NÜ KUTLADI

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı boyunca ilk ve tek basın toplantısını yaptığı tarih olan 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Karabacak mesajında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk 16 Ocak 1923’te, Kasr-ı Hümayun’da gazetecilerle yaptığı toplantının ardından ilk defa cumhuriyet fikrini ortaya koymuştur. Bu önemli gün hiç şüphesiz ki Kocaeli ilimiz için ayrı bir gurur kaynağıdır. Bu önemli günde basınımızın emektar çalışanlarını saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Demokratik sistemin en önemli unsurlarından bir tanesi olan özgür basın, kişi hak ve hürriyetleri ile meslek ilkelerine bağlı kalmak koşuluyla, haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok önemli bir misyonu üstlenmektedir. Basın mensubu arkadaşlarımız çok iyi biliyoruz ki görevlerini en iyi şekilde yerine getirme adına her türlü fedakârlığı göstermektedirler. Değerli basın mensuplarımızın çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması, kuşkusuz ki yerel ve ulusal medyamıza güç katacaktır. Bizlerde yerel yöneticiler olarak her zaman basın mensubu arkadaşlarımızın yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizde basın mensubu arkadaşlarımız adına önemli çalışmaları hayata geçiren başta Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Çetin Gürol ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyor, tüm basın emekçisi arkadaşlarımızın16 Ocak Basın Onur Günü’nü kutluyorum.

Tarih: 16.01.2017