Haber
KARABACAK'TAN ERZURUMLULARA BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI
KARABACAK'TAN ERZURUMLULARA BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, hafta sonu Darıca Kapalı Spor Salonu’nda Erzurum Oltu Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen programda yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verirken, Erzurum İspirliler Derneği’nde ise referandumda “evet” çağrısı yaptı.

Erzurum Oltu'nun düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümü programında konuşan Başkan Karabacak, “hepimiz uzak yerlerden buralar geldik, komşu olduk, akraba olduk, bir olduk beraber olduk. Bayrağımızın dalgalandığı her yerde olduğu gibi burada da insanlarımız kendi örf, adet, gelenek ve göreneklerini tanıtma fırsatı buldular. Bizlerde burada Erzurum’un bütün güzelliklerini sizler sayesinde öğrendik. Bu bağlamda sizlere teşekkür ediyorum. Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, 15 Temmuz’da olduğu gibi vatanımıza sahip çıkalım. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi “tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak” diyoruz, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

TÜRKİYE TARİHİ YOL AYRIMINDA

Başkan Karabacak, hafta sonu yoğun mesaisini Erzurum İspirliler Derneği’nde sürdürdü. Dernek üyelerine referandumda “evet” çağrısı yapan Başkan Karabacak, “sevgili Erzurum’lu hemşerilerim, vatansever dadaşlar, Türkiye tarihî bir yol ayrımında, 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasında, vatandaşlarımız Türkiye’nin yeni yönetim sistemiyle ilgili tercihin ortaya koyarak ya mevcut sistemle devam diyecek ya da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçerek daha güçlü iktidarların yolunu açacak. Bugün dünya coğrafyasında müslümanların yaşadığı pek çok yerde felaketler yaşanırken, gözler Türkiye’nin üzerinde. Bizleri de Suriye gibi. Mısır gibi, Irak gibi bölmek istiyorlar. İşte bunun için ülkemizi hedef alıyorlar. Dün yenilmez dedikleri donanmalarıyla, ordularıyla Çanakkale’ye topraklarımızı işgale gelmişlerdi. Bugün de Deaş’la, Fetö’yle, Pkk’yla ve diğer terör örgütleriyle  iş birliği yaparak, ülkemizi bölmeye çalışıyorlar. Ama hesap edemedikleri bir şey var, oda milletin gücü. 16 Nisan’da milletimiz bunlara en güzel cevabı sandıkta verecektir.” diyerek referandumda “evet” çağrısı yaptı.
Tarih: 27.03.2017
KARABACAK'TAN ERZURUMLULARA BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI
KARABACAK'TAN ERZURUMLULARA BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI
KARABACAK'TAN ERZURUMLULARA BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI