Haber
DARICA’DA YENİ PROJELER HAYATA GEÇİYOR
DARICA’DA YENİ PROJELER HAYATA GEÇİYOR

Darıca Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonu temellerini attığı K.Karabekir Mahallesi Şehit Murat Tevlim Mahalle Konağı’nın ardından ikinci mahalle konağının temel atma törenini de gerçekleştirdi.

Düzenlenen törenle Osmangazi Mahallesi'nde yapılacak olan Jandarma Onbaşı Şehit Zafer Tuygun Mahalle Konağı'nın temelleri atıldı. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Darıca Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katıldığı törende Şehit Jandarma Onbaşı Şehit Zafer Tuygun’un annesi, babası ve kardeşleri de yer aldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “geçtiğimiz hafta K.Karabekir Mahallesi Şehit Murat Telvim Mahalle Konağı'nın ardından ikinci mahalle konağımızın temel atma törenini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Böylesi önemli projelerle vatan uğruna şehit düşen kardeşlerimizin ismini yaşatacak olmak ayrıca bizleri mutlu ediyor.” diyerek Osmangazi Mahalle’sine kazandırdıkları projelerle ilgili kısa bilgiler aktardı.

HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Başkan Karabacak, “göreve gelir gelmez ilk Osmangazi Köprüsü’nü hayata geçirdik ve devamında Aşıroğlu Caddesi’nde bulunan Salı pazarının yerini değiştirerek caddenin gelişime büyük katkı sağladık. Eğitim alanında okul eksikliklerini gidererek yavrularımızın daha modern okullarda eğitim almasına vesile olduk. Bu gün burada temellerini attığımız Jandarma Onbaşı Şehit Zafer Tuygun Mahalle Konağı'nda aile sağlık merkezini hayata geçireceğiz. Hanım kardeşlerimizin istifade edeceği salonların yanı sıra muhtarlık binasını da içinde barındırma şansımız olacak. Küçük çaplı nişan, söz törenleri yapılabilecek. Emekli vatandaşlarımız gelip burada zaman geçirebilecekler. Gün yapan hanımlar burayı kullanabilecekler. Mahallemizde ilerleyen günlerde eksikliğini hissettiğimiz çocuk parkları ile  ilgili de çalışmalarımız olacak. Göreve geldiğimiz günden bugüne bugüne kadar ilçe halkımıza bir hizmetkar anlayışı ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

ÜLKEMİZİN İSTİKARARI İÇİN “EVET”

Başkan Karabacak konuşmasında 16 Nisan’da yapılacak olan referandumla ilgili de vatandaşlara bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Karabacak, “Bu ülkenin istikrara ihtiyacı var. İstikrar güçlü iktidarlarla olur. 2002’den bugüne dek engellemelere rağmen birçok hizmetler yapan, bir çok büyük projeyi hayata geçiren Ak Parti bile 7 Haziran seçimlerinde yüzde 40 oy almasına rağmen koalisyon seçeneği ile karşı karşıya kaldı. Kurulamayan hükümet yüzünden acaba geçmiş yıllara döner miyiz korkusu yaşadık. Artık bunlara son verecek bir sistemin hayata geçmesi adına 16 Nisan’da “Evet” diyoruz. Hangi parti yüzde 51’i alırsa yönetimi devralacak. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Yok tek adam, yok rejim değişiyor, yok 2 yıl milletvekilliği yapan emekli maaşı alacak gibi aslı astarı olmayan dedikodularla halkımızın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Bunların hepsi yalan. Halkımız bunlara gereken cevabı sandıkta verecektir.” diyerek sözlerini tamamladı. Başkan Karabacak’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri ve Şehit Zafer Tuygun’un anne babası ile birlikte temel atma butonuna basıldı.
Tarih: 27.03.2017
DARICA’DA YENİ PROJELER HAYATA GEÇİYOR
DARICA’DA YENİ PROJELER HAYATA GEÇİYOR
DARICA’DA YENİ PROJELER HAYATA GEÇİYOR
DARICA’DA YENİ PROJELER HAYATA GEÇİYOR
DARICA’DA YENİ PROJELER HAYATA GEÇİYOR
DARICA’DA YENİ PROJELER HAYATA GEÇİYOR
DARICA’DA YENİ PROJELER HAYATA GEÇİYOR
DARICA’DA YENİ PROJELER HAYATA GEÇİYOR