Gençlik ve Spor Yatırımları

Güçlü Darıca, güçlü gençlik, güçlü gelecek bizim parolamız. Bu kapsamda geleceğimizin teminatı olan gençler için her türlü fedakarlığı üstleniyoruz.

Gençlik ve spor alanlarında ilçemizin tamamında Yeni Semt Sahaları, Çanakkale’ye Dedeme Gidiyorum Projesi, Su Sporları Etkinlikleri, Ahmet Çalık Spor Kompleksi, Atıl Bisikletleri Dönüştürme Projesi, Yazarlık Okulu, Eray Şamdan Spor Salonu, Fifa ve Volorant Turnuvaları, Kadın ve Çocuk Spor Merkezini, E-Spor Merkezini, Kadın ve Erkek Havuzlarını, Yaz Spor Okullarını, Ankara ve Demokrasi Adası Gezilerini tamamladık. Tüm bu çalışmalarımızın yanında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ve Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nden gençlik çalışmalarımızla ödüle layık görüldük.

 

 

Yeni Semt Sahaları
Yeni yapmış olduğumuz parkların yanına da çok amaçlı semt sahaları imal ederek çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunduk.
Çanakkale'ye Dedeme Gidiyorum Projesi
İlçemizde bulunan liselerdeki tüm 11. Sınıf öğrencilerini her yıl olmak üzere Çanakka’ye götürerek ecdadımızın yazmış olduğu şanlı tarihi nesilden nesile aktarıyoruz.
Su Sporları Etkinlikleri
Üç yanı denizlerle çevrili ilçemizde su sporlarının canlanması adına Bayramoğlu yarım adasında bir çok çalışmalar yaptık.
Ahmet Çalık Spor Kompleksi
Hayatını kaybeden milli futbolcumuz Ahmet Çalık’ın adını verdiğimiz Nenehatun Ahmet Çalık Amatör Spor Kompleksi’ni tamamladık.
Atıl Bisikletleri Geri Dönüştürme Projesi
Kullanılmayan bisikletlerin geri dönüşümle yeniden hayata kazandırılması ve daha fazla çocuğun bisiklete binmesini sağlamak için örnek bir proje geliştirdik.
Yazarlık Okulu
Yazıya ve yazarlığa ilgi duyan gençlere eğitim vermek amacıyla “Bir Yazar Okulu” projesini hayata geçirdik.
Eray Şamdan Kapalı Spor Salonu
Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz’in işbirliği ile inşa edilen 1.800 kişilik Eray Şamdan Kapalı Spor Salonu, modern yapısı ve imkanları ile bölgemize hizmet veriyor.
Fifa ve Volorant Turnuvaları
Darıca Belediyesi olarak gençlerin yoğun ilgi gösterdiği E-Spor oyunlarından Fifa 2022, Zula ve Valorant oyunları turnuvası düzenledik.
Şehit Şenay Aybüke Yalçın Kadın ve Çocuk Spor Merkezi
Sırasöğütler Mahallemizde kapalı spor salonu inşaatımızı tamamlayarak hizmete açtık.
E-Spor Merkezi
Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde çağımızın sporu olan ve gençlerin büyük ilgi gösterdiği E-Spor branşına yatırım yaparak Darıca Belediyesi bünyesinde E-Spor branşını kurduk.
Kadın ve Erkek Yüzme Havuzu
Deniz Yıldızları Lisesi içerisinde bulunan Erkekler havuzu Şehit Hasan Kaya İmam Hatip Ortaokulu altında bulunan Bayanlar havuzlarını yenileyerek hemşehrilerimizin hizmetine açtık.
Yaz Spor Okulları
Yıl boyunca çeşitli branşlarda düzenlediğimiz eğitimlerin yanı sıra yaz spor okullarıyla da Taekwondo, halk oyunları, voleybol, basketbol, eğlenceli atletizm, okçuluk ve futbol gibi farklı branşlarda çocuklarımızın gelişimine katkı sunduk.
Cumhurbaşkanımız Tarafından Ödül Aldık
AK Parti Genel Merkezimiz tarafından gerçekleştirilen Tam Bana Göre Gençlik Festivali'nde Gençlik Koridoru Projemiz ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüle layık görüldük.
Click Here
Altın Karınca Belediyecilik Ödülü
Marmara Belediyeler Birliği'nin düzenlemiş olduğu Altın Karınca Belediyecilik Ödüllerinde Kültür ve Sanat Alanı'nda "Sanat Seninle Sokakta" Projemiz ile ödüle layık görüldük.
Previous slide
Next slide

 

 

Darıca Belediyesi

Bağlarbaşı Mahallesi, İstasyon Caddesi, No:176 Darıca/Kocaeli

Pazartesi – Cuma: 

08:30  – 17:30

Darıca Belediyesi Sosyal Medya Ekibi © 2023. Tüm hakları saklıdır.